«Иссиқлик электр станциялари» АЖ: тизимдаги хотин-қизлар ўртасида спорт мусобақалари ўтказилди
«Иссиқлик электр станциялари» акциядорлик жамияти бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси томонидан соҳа ходимлари ўртасида турли тадбирлар, давра суҳбатлари ташкил этиш яхши анъанага айланган.
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида 11 ноябрь – Ўзбекистон касаба уюшмалари куни олдидан тизимдаги хотин-қизлар ўртасида «Бошқарув раиси кубоги» учун спорт мусобақалари ўтказилди.
Ушбу спорт байрами доирасида қатор тадбирлар ташкил этилди. Улар иссиқлик электр станциялари хотин-қизлари ўртасида соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилиш, ўзаро фикр алмашиш, ходимларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказишга хизмат қилди.
– Мазкур тадбирларда иссиқлик электр станцияларидан жами 120 га яқин хотин-қиз иштирок этди, – дейди «Иссиқлик электр станциялари» акциядорлик жамияти бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси раиси ўринбосари Темурбек Бекмирзаев. – Улар спортнинг волейбол, баскетбол, шахмат-шашка турларида ўзаро куч синашди. Ғолиб ва совриндорлар эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Спорт форуми “Яшил макон” умуммиллий лойиҳасининг кузги кўчат экиш ишларига уланиб кетди.