O‘zA O`zbek

30.08.2019 Chop etish versiyasi

Oʻzbekiston Ryespublikasi mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Ryespublikasi mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining

f a r m o n i

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish, islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi katta xizmatlari, soʻnggi yillarda yurtimizda barcha sohalarda erishilayotgan ulkan yutuqlarga qoʻshgan munosib hissasi, mamlakatimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini taʼminlash, ishlab chiqarish soha va tarmoqlarini zamon talablari asosida modernizatsiya qilish, ilgʻor innovatsion texnologiyalarni joriy etish, faol investitsiya muhitini yaratish, eksport salohiyatini oshirish yoʻlidagi koʻp yillik samarali va fidokorona mehnati, jamiyatimizda millatlararo doʻstlik va totuvlikni kuchaytirish, yosh avlodni vatanparvarlik va istiqlol gʻoyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlaridagi hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sanoat xodimi”

Burganova Tatyana Vasilyevna

-

“Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining rux zavodi sex ustasi, Toshkent viloyati

Tangirov Komil Abdirasulovich

-

“Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining Janubiy kon boshqarmasi “Gujumsoy” koni uchastka lahimchisi, Navoiy viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan quruvchi”

Barnoyev Oʻktam
Isoyevich

-

Buxoro viloyati hokimi

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi”

Axmetov Malik Rashitovich

-

“Oʻzbekiston havo yoʻllari” Milliy aviakompaniyasining “Uchuvchilar majmuasi” davlat unitar korxonasi “Boing-787” havo kemasi komandiri


“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Abdukodirov Ravil Vaxobovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi apparati boshqaruvchisi

Avazov
Roʻzimurot

-

Fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻyicha Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi oʻrinbosari

Dadajanova
Dilshodxon

-

Mehnat faxriysi, Namangan viloyati

Isokov Normurod Isroilovich

-

Fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻyicha Navoiy viloyati Kengashi raisining birinchi oʻrinbosari

Kurbanova
Narxal

-

Paxtachi tumanidagi “Gʻallakor” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Samarqand viloyati

Mirzaqulov Ummatqul Mamatqulovich

-

Toshkent viloyati “Ugom-Chotqol” davlat milliy tabiat bogʻi bosh direktori

Nurmuratov Mamarizo Berdimuratovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki raisi

Pirnazarov Atanazar

-

“Nuroniy” jamgʻarmasining Xiva shahar boʻlinmasi raisi, Xorazm viloyati

Saidov Nazirjon Shamsutdinovich

-

Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi Andijon viloyati boʻlimi rahbari

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Asadov Fayzullo Boʻrikulovich

-

Surxondaryo viloyati “Toʻpalang HPD Building” unitar korxonasi direktori

Boyzaqov Saydulla

-

Fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻyicha Payariq tumani Kengashi raisining oʻrinbosari, Samarqand viloyati

Musayev Maxmudjan Sharipovich

-

“ToshkentboshplanLITI” davlat unitar korxonasi bosh arxitektori

Nabiyev Shabon
Shodiyevich

-

Qiziltepa tumani hokimi, Navoiy viloyati

Safoyev Sodiq
Solixovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi oʻrinbosari

Fazilov Baxtiyor Shuxratovich

-

“ERIELL” kompaniyalar guruhi boshqaruvi raisi

Xodjayev
Ibrayimjon

-

Mehnat faxriysi, Namangan viloyati

Shaabduraximov
Shainoyat

-

“Nuroniy” jamgʻarmasining Mirobod tumani boʻlinmasi “Navroʻz” mahalla fuqarolar yigʻini jamoatchilik Kengashi raisi, Toshkent shahri

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abdullayeva Zaynab Atabayevna

-

Xiva shahridagi “Ichan qalʼa” davlat muzey-qoʻriqxonasi boʻlim mudiri, Xorazm viloyati

Abdulloyev Kamol Talatovich

-

Samarqand shahridagi “SAM ANTEP GILAM” qoʻshma korxonasi direktori, Samarqand viloyati

Abduraxmanov Shuxratbek Kushaqbayevich

-

Andijon viloyati hokimi

Axmadjonov Biloljon Maxmudovich

-

“Fargʻonaazot” aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish sexi kompressor uskunalari mashinisti, Fargʻona viloyati

Vaxabov Abrol Djabarovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining agrar va oziq-ovqat sohalarini rivojlantirish masalalari boʻyicha maslahatchisi

Ganiyev Shuxrat Madaminovich

-

Fargʻona viloyati hokimi

Djabbarova Naima Gapparovna

-

Mirzo Ulugʻbek tumanidagi “Katta Qorasuv” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Toshkent shahri

Ibragimov Murodali Niyozovich

-

Surxondaryo viloyati “Toʻpalang HPD Platinum” masʼuliyati cheklangan jamiyati “BelAZ” haydovchisi

Isayev Baxtiyar Musadjanovich

-

“ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Toshkent shahridagi “HUMO ARENA” koʻp tarmoqli muz kompleksi loyihasi qurilishini amalga oshirish boshqarmasi boshligʻi

Kamalov Karim Djamalovich

-

Buxoro shahar hokimi, Buxoro viloyati

Kirgizbayev
Abdugappor Karimjonovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fan, taʼlim, madaniyat va sport masalalari qoʻmitasi raisi

Kuchkarov Djamshid Anvarovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari – Oʻzbekiston Respublikasi moliya vaziri

Madraimov Abdumalik Abduraimovich

-

Andijon shahridagi “Gʻijjak Boburiy” oilaviy korxonasi rahbari, Andijon viloyati

Madyarov Sadridin Berdiyarovich

-

“Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining poʻlat eritish sexi poʻlat quyuvchisi, Toshkent viloyati

Mamatdjanov Farxod Faxritdinovich

-

“UZTEX” toʻqimachilik korxonalari guruhi direktorlar kengashi raisi

Marupov Baxtiyor Maxmudovich

-

Toyloq tumanidagi “Siyob Shavkat Orzu” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Samarqand viloyati

Mirzayev Gʻofurjon Gʻaniyevich

-

Sirdaryo viloyati hokimi

Mirzayev Payzullajon Raxmatullayevich

-

Toshkent shahridagi “Unique Trade Business” xususiy korxonasi direktori, Toshkent shahri

Mirsoatov Alisher Kudratullayevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat Milliy banki boshqaruvi raisi

Norboboyev Zafar Toʻxtayevich

-

“Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi” unitar korxonasining kimyo sexi stansiya boshligʻi, Qashqadaryo viloyati

Normatov Muxiddin Erkinovich

-

Sirdaryo tumanidagi “Sirdaryo-Mega-Lyuks” qoʻshma korxonasi direktori, Sirdaryo viloyati

Panayev Kutlimurat Berdimuratovich

-

Qoraoʻzak tumanidagi “Stroy Vektor” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Raximov Rustam Kalandarovich

-

“Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Buxoro elektr bilan taʼminlash masofasi kran mashinisti, Buxoro viloyati

Toʻrayev Niyoz Abdusamatovich

-

“Oʻzbekgidroenergo” aksiyadorlik jamiyatining Sariosiyo tumanidagi “2-qurilish direksiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Surxondaryo viloyati

Utambetova Bibixan Kalbayevna

-

Moʻynoq tumanidagi “Talli oʻzak” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Xakimov
Muradulla

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Inson huquqlari boʻyicha vakili (Ombudsman)ning Navoiy viloyatidagi mintaqaviy vakili

Shamsidinov Abdulatif Xamidovich

-

Namangan tumanidagi “Golden egg of Namangan” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Namangan viloyati

Sharipov Baxrom Qurbonovich

-

“Oʻzbekipaksanoat” uyushmasi boshqaruvi raisi

“Doʻstlik” ordeni bilan

Abdullayev Abdushukur Xamidovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Yer resurslari, geodeziya, kartografiya va davlat kadastri davlat qoʻmitasi raisi

Abdullaxanov Nosirbek Abdurashitovich

-

Namangan shahridagi “ANA MED” diagnostika markazi direktori, Namangan viloyati

Adamov Bekimmat Yuldashevich

-

Yangibozor tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Xorazm viloyati

Axmedov Maxmut Rasulovich

-

“Oʻzbekiston havo yoʻllari” Milliy aviakompaniyasining “Uzbekistan Airways Technics” aviakorxonasi gʻarbda ishlab chiqarilgan samolyotlarga texnik xizmat koʻrsatish markazi muhandislar boʻlimi boshligʻi

Babenko Yelena Vladimirovna

-

Oʻzbekiston rus madaniyat markazining Andijon viloyati boʻlimi rahbari

Bebutov Fayzullo Temirovich

-

Qorakoʻl tumanidagi “Qozon” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Buxoro viloyati

Budilkin Dmitriy Vladimirovich

-

“Fargʻona neftni qayta ishlash zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining texnologik sexi navbat boshligʻi, Fargʻona viloyati

Vasyakina Irina Mixaylovna

-

Mehnat faxriysi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Vaxabov Javlon Abdujalolovich

-

Oʻzbekiston Respublikasining Amerika Qoʻshma Shtatlaridagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Gulamov Komron Abduzaxid oʻgʻli

-

Olmazor tumanidagi “AKFA Engineering and Management” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining oʻrinbosari, Toshkent shahri

Djalolov Shavkat Amonovich

-

“Agromir group” assotsiatsiyasi direktorlar kengashi raisi, Samarqand viloyati

Dudyuk Svetlana Nikolayevna

-

Toshkent shahridagi “Svitanak” Belarus milliy madaniy markazi raisi

Yelemesov Anuar Kalbayevich

-

Moʻynoq tumani obodonlashtirish boshqarmasi duradgori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Jumanova Turdinisa Raxmonqulovna

-

Boʻka tumanidagi “Shahnoza” masʼuliyati cheklangan jamiyatining xususiy dorixonasi provizori, Toshkent viloyati

Jusipov Janabay Tenalovich

-

“Nuroniy” jamgʻarmasining Moʻynoq tumani boʻlinmasi raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Izatullayev Abdulboqi Rashitovich

-

“Qamchiqavtoyoʻl” ixtisoslashtirilgan yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi direktori

Islamov Bobir Farxadovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qoʻmitasi raisi

Israilov Salix Marufovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri kotibiyatining mudiri

Yoʻldashev Shavkatjon Shokirjon oʻgʻli

-

Quvasoy shahridagi “Maxsus plast polimer” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Fargʻona viloyati

Kaipbergenov Adilbek Tulepbergenovich

  • -

Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi boshqarma boshligʻi

Kalandarov
Arslan

-

Urganch shahridagi “Mini akkumulyator” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori,
Xorazm viloyati

Karimov Ilxomjon Obidovich

-

Guliston shahridagi “Beton sanoat” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Sirdaryo viloyati

Karshibayev
Abdulla

-

Mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Kodirova Davlatxon Ergashovna

-

Andijon tumanidagi “Azimut stroy” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

Kurbonboyev Maqsudbek Komulovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Byudjet va iqtisodiy islohotlar qoʻmitasi raisi oʻrinbosari

Qozoqov Erkin Nurmatovich

-

Mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Madatov Kudrat Orziyevich

-

Buxoro viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi boʻlim boshligʻi

Maksudov Alisher Irkinovich

-

“Oʻzpaxtasanoat” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Mamadjonov Ismoil Tursunovich

-

Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazining Yangiqoʻrgʻon tumani boʻlinmasi rahbari,
Namangan viloyati

Mamatov Xakimnazar Abduraxmonovich

-

Oltiariq tumanidagi “Agromaks dolina” xorijiy korxonasi taʼsischisi, Fargʻona viloyati

Maratova Gulzira Zaripovna

-

Beruniy tumanidagi “Beruniy tekstil invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati yigiruv dastgohi operatori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Mirdjalilov
Atxamdjan

-

Davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi respublika Kengashi raisining oʻrinbosari

Najmutdinova Dilbar Kamariddinovna

-

Toshkent shahar hokimining oʻrinbosari – xotin-qizlar qoʻmitasi raisi

Nazarova Lyudmila Xamidovna

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi inspektori

Nortojiyev Azamjon Abduraximovich

-

Vobkent tumanidagi “Gʻayrat Chodak” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Buxoro viloyati

Nusratov Toʻraqul Umurqulovich

-

Mirishkor tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Qashqadaryo viloyati

Pak Saveliy
Chen-Zonovich

-

“Gidroproyekt” aksiyadorlik jamiyati direktorining innovatsiyalarni rivojlantirish boʻyicha oʻrinbosari

Panchenko Lyudmila Anatolyevna

-

“Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyatining ishchilar taʼminoti boʻlimi boshligʻi, Navoiy viloyati

Pekos Andrey
Ivanovich

-

Boʻstonliq tumanidagi “Beldersoy oromgohi” sogʻlomlashtirish markazi direktori, Toshkent viloyati

Raximova
Anbar

-

Xonqa tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Xorazm viloyati

Raxmanov Tuxtapulat Xatamovich

-

“Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Maxsus mexanizatsiyalashgan yoʻl stansiyasi ekskavator mashinisti

Saydaxmedov Abdusamat Mirzayevich

-

Oqqoʻrgʻon tumanidagi “Oqqoʻrgʻon tomorqalarga koʻmaklashish markazi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Seidamanov Utep Saparkanovich

-

Jizzax viloyati qozoq milliy madaniy markazi raisi

Sobirov
Abdullajon

-

Mehnat faxriysi, Andijon viloyati

Taxirov Dilshod Nasirdjanovich

-

Zangiota tumanidagi “Agrover” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent viloyati

Temirov Jobir Jamolovich

-

Qiziltepa tumanidagi “Yangi asr” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati

Usanov Farxad Pardayevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boʻlim mudiri

Usmonov Maruf Azamovich

-

Qoʻqon shahar hokimi, Fargʻona viloyati

Usmonov Otabek Alimjanovich

-

Samarqand tumanidagi “Mirankul Group” xususiy korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Fattoyev Nurali Murodulloyevich

-

Surxondaryo viloyati “Toʻpalang HPD Platinum” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori

Xamidov Abdisami Samatovich

-

Kitob tumani obodonlashtirish boshqarmasi boshligʻi, Qashqadaryo viloyati

Xidoyatov Davron Abdulpattaxovich

-

Toshkent shahar hokimining kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xoʻjalik masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari

Xojametov Sabir Jabbarberganovich

-

Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Haydarov Rustam Batirovich

-

“ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Oʻzbekiston Respublikasidagi vakolatxonasi ijtimoiy loyihalar direksiyasi direktori

Shokenov Kamiljan Tusexanovich

-

“ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Toshkent shahridagi “HUMO ARENA” koʻp tarmoqli muz kompleksi loyihasi elektropayvandchisi

Shukirberdiyev Toktamis Ospanovich

-

Moʻynoq davlat oʻrmon xoʻjaligi bosh oʻrmonbegisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Eshmuratov Baxodir Beshimovich

-

“Hududgaztaʼminot” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Yusupov Bahodir Ganiyevich

-

Sirdaryo tumanidagi “Sirdaryo universal oyna” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati

“Jasorat” medali bilan

Adilov Zoxidjon Ziyadullayevich

-

“Hunarmand” uyushmasining Karmana tumani boʻlimi aʼzosi, zargar, Navoiy viloyati

Azizova Gulmira
Xushboq qizi

-

Termiz shahridagi “Gulbahor nurli kelajak” masʼuliyati cheklangan jamiyati tikuvchisi, Surxondaryo viloyati

Dusmanbetova Larisa Nabiullayevna

-

Pskent tumanidagi imkoniyati cheklangan bolalar uchun 79-ixtisoslashtirilgan maktab-internati poyabzal taʼmirlash ustasi, Toshkent viloyati

Yesbosinov Baxitjan Yerjanovich

-

Qoraqalpogʻiston Respublikasi nogironlar jamiyatining Xoʻjayli tumani boʻlimi raisi

Zulimova Dilrabo Jaxongir qizi

-

Yozyovon tumanidagi hunarmand-tikuvchi,
Fargʻona viloyati

Qosimov Ismonjon Oʻrinboyevich

-

Baliqchi tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Andijon viloyati

Qoʻshboqova Ulboʻsin Soatovna

-

Jizzax shahridagi hunarmand-tikuvchi,
Jizzax viloyati

Maksumxanov Asatulla Nigmatullayevich

-

Yashnobod tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Toshkent shahri

Mamaroziqova Maxliyo Malikovna

-

Oqoltin tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Sirdaryo viloyati

Mamedova Gyultakin
Oktay kыzы

-

“Mehribonlik” ijtimoiy oʻzaro yordam nogironlar jamiyati Sergeli tumani boʻlinmasi raisi, Toshkent shahri

Murodova Aziza Xudoynazarovna

-

Kitob tumanidagi hunarmand-tikuvchi,
Qashqadaryo viloyati

Plotnikova Natalya Nikolayevna

-

Qibray tumanidagi “Opa-singillar” nogiron ayollar jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Ravshanov Shokir Axmatovich

-

Jondor tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Buxoro viloyati

Sattarov Azimjon Nabiyevich

-

Norin tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Namangan viloyati

Toxirova Gulsora Baxriyevna

-

Urgut tumanidagi hunarmand-tikuvchi,
Samarqand viloyati

Xalturinskiy Aleksandr Anatolyevich

-

“Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining Shimoliy kon boshqarmasi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari markazi muhandis-dasturchisi, Navoiy viloyati

Egamqulova Malika Rustam qizi

-

Sharof Rashidov tumanidagi hunarmand-toʻquvchi,
Jizzax viloyati

Erimov Maqsudbek Hayitboyevich

-

Xonqa tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Xorazm viloyati

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Abdullayev Akmal Abdusalimovich

-

Angor tumanidagi “Huashen Silkvorm Pro” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Surxondaryo viloyati

Abdullayev Ahror
Zafar oʻgʻli

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialidagi boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Samarqand viloyati

Abdunazarov Azamat Ibragimovich

-

Sirdaryo viloyati “Temur Med Farm” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh texnologi

Axmedova Nilufar Mamurjonovna

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi qoshidagi imkoniyati cheklangan yoshlar va bolalar markazi Namangan viloyati koordinatori

Burxanova Sabina Faxritdinovna

-

Buxoro shahridagi yakka tartibdagi tadbirkor, gilam toʻquvchi hunarmand-usta, Buxoro viloyati

Karimov Otabek Shavkatovich

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Urganch tumani 10-umumiy oʻrta taʼlim maktabidagi boshlangʻich tashkiloti yetakchisi, Xorazm viloyati

Kiriqbayev Farxat Kuandikovich

-

Moʻynoq tumanidagi “Farxat Moʻynoq” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Nizomov Jasurbek Baxodir oʻgʻli

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Buloqboshi tumani Kengashi raisi, Andijon viloyati

Saidov Obidjon
Odil oʻgʻli

-

Navoiy shahridagi “Export Fish Product” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori,
Navoiy viloyati

Salimov Behzod
Asqarali oʻgʻli

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatidagi boshlangʻich tashkiloti yetakchisi, Toshkent viloyati

Sekinayev Artyom Nikolayevich

-

Toshkent shahri “Feniks Art Servis” masʼuliyati cheklangan jamiyati professional boshqaruv kompaniyasi rahbari

Tursunov Sardorjon Yusuf oʻgʻli

-

Forish tumanidagi “Mega Invest Industrial” qoʻshma korxonasi ish boshqaruvchisi, Jizzax viloyati

Xomidov Abdullajon Qambarali oʻgʻli

-

Fargʻona politexnika instituti iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish boʻlimi boshligʻi, Fargʻona viloyati

Xudoyberdiyeva Mashhura Qodir qizi

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Koson tumani
57-umumiy oʻrta taʼlim maktabidagi boshlangʻich tashkiloti yetakchisi, Qashqadaryo viloyati

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Abdikarimova
Sayyora Sapayevna

-

“Yuksalish” umummilliy harakatining Xorazm viloyati hududiy boʻlinmasi rahbari

Abdullayev Abdulaziz Abutalipovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Abdurazakov Shavkat Shokirdjanovich

-

Namangan shahar hokimi, Namangan viloyati

Avezov Seydamat Seydalimovich

-

Ellikqalʼa tumani hokimi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Alikulov Zoir Xalilovich

-

Dehqonobod tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Allayev Dolli
Xakimovich

-

Qashqadaryo viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari

Aminjonov Saidmurod Gʻulomovich

-

Dangʻara tumani hokimi, Fargʻona viloyati

Bazarov Asliddin Rashidovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boʻlim mudiri

Boboyev Raximjon Maxamadjonovich

-

Xovos tumani hokimi, Sirdaryo viloyati

Voitov Aziz
Botirovich

-

“Oʻzsanoatqurilishbank” aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisi

Dadaxonov Xikmatullo Vaxabovich

-

Shahrixon tumani hokimi, Andijon viloyati

Djalilova Gulnara Axanovna

-

Yangiyoʻl tumanidagi 48-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent viloyati

Djurabayev Abdurashid Abduvoxidovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi kotibiyat mudiri

Jumanov Utkir Karshibayevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Irgashev Shavkatbek Turdiyevich

-

Mirzo Ulugʻbek tumani hokimi, Toshkent shahri

Ismailov Saydimurad Ibragimovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Istamov Sadullo

-

Navoiy viloyati hokimining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Karimov Tulkinjon Payziyevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Kobilov Rustam Rajabboyevich

-

Samarqand viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari

Qurbonov Abdurahim Eshonqulovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Li Gera
Fedorovich

-

Samarqand shahridagi “Oʻzbektelekom Interneyshnl” qoʻshma korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Mirzayev Imomnazar Kalandarovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boʻlim mudiri

Nazarov Amrillo Ibragimovich

-

Peshku tumani hokimi, Buxoro viloyati

Nazarov Raxmatulla Djurabayevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qoʻmitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Nurmatova Xuriyat Artikaliyevna

-

Yangiyoʻl shahridagi “Marvarid kids” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi rahbari, Toshkent viloyati

Oblomuradov Narzullo Naimovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Oxunov Baxodir Jurayevich

-

Chust tumani hokimi, Namangan viloyati

Pardayev Azamat Kenjaboyevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qoʻmitasi raisi oʻrinbosari

Razikova Dilafuruz Batirjanovna

-

Quyi Chirchiq tumanidagi “Samandar Darmon” xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati

Raximov Joʻrabek Raximovich

-

Qoʻshkoʻpir tumani hokimi, Xorazm viloyati

Raxmanov Sharof Diyorovich

-

Toshkent shahar hokimining oʻrinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshligʻi

Sidikov Furkat Axmedovich

-

Oʻzbekiston Respublikasining Pokistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Sobirov Kayum Xamrayevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Samarqand viloyati bosh boshqarmasi boshligʻi

Turdiyev Mamatjon Mukumovich

-

Urgut tumani hokimi, Samarqand viloyati

Umarov Xalimjon Komilovich

-

Fargʻona viloyati hokimining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Usmanova Vasila Mamatkulovna

-

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi

Xalimov Ikrom Zubaydullayevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Xanayev Ulugʻbek Umaraliyevich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Xasanov Nazirjon Nabijanovich

-

“Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi bosh direktori

Xolboyev Oybek Madaminovich

-

Bogʻot tumani hokimi, Xorazm viloyati

Xudayberdiyev Isroil Buriyevich

-

Termiz shahar hokimi, Surxondaryo viloyati

Xusanov Nozim Baxtiyorovich

-

Sergeli tumani hokimi, Toshkent shahri

Hikmatov
Sanʼattillo
Nusratovich

-

Buxoro viloyati hokimining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari

“Shuhrat” medali bilan

(100 yoshdan oshganlar)

Baymatova Xadicha

-

Denov tumani, Surxondaryo viloyati

Borotova Ruzi

-

Dehqonobod tumani, Qashqadaryo viloyati

Imorxoʻjayeva Mehri

-

Boʻka tumani, Toshkent viloyati

Karimov Baltabay

-

Shayxontohur tumani, Toshkent shahri

Nurmatova Zebijon

-

Toʻraqoʻrgʻon tumani, Namangan viloyati

Olimov Xabibullo

-

Xiva tumani, Xorazm viloyati

Raziqova Oʻgʻilcha

-

Marhamat tumani, Andijon viloyati

Raxmatova Buston

-

Narpay tumani, Samarqand viloyati

Tojiyeva Malika

-

Xatirchi tumani, Navoiy viloyati

Xojiyeva Sanam

-

Sharof Rashidov tumani, Jizzax viloyati

Sheraliyev Karim

-

Qoʻshtepa tumani, Fargʻona viloyati

Shukurov Xol

-

Vobkent tumani, Buxoro viloyati

Yuldasheva Ruzi

-

Ellikqalʼa tumani, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Yarlakabova Sharafat

-

Sayxunobod tumani, Sirdaryo viloyati

“Shuhrat” medali bilan

Abdiyev Maxsat Zaripovich

-

Ellikqalʼa tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Abdullayev
Axmadali

-

Ulugʻnor tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Andijon viloyati

Abdullayev Kamil Kadamovich

-

Oʻzbekiston Nogironlar jamiyati Markaziy Rayosati raisi

Abdunazimova Gulnara Israilovna

-

Oqqoʻrgʻon tumani hokimining oʻrinbosari –
xotin-qizlar qoʻmitasi raisi, Toshkent viloyati

Abdushukurov Abdunosir Abdunabiyevich

-

Sergeli tumanidagi “Procab” qoʻshma korxonasi direktori, Toshkent shahri

Azzamova Dilnoz Boʻriboyevna

-

Mirzachoʻl tumanidagi “Mirzachoʻl tikuvchilik majmuasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati
bosh ustasi, Jizzax viloyati

Amilov Azizxon Alisherovich

-

Mirzo Ulugʻbek tumanidagi “Craffers” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Anarbayev Vladimir Muratovich

-

“Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Koʻprikqurilish” tresti unitar korxonasi 14-koʻprikqurilish otryadi montajchisi

Aralbayeva Bibijan Kuralbayevna

-

Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Qoraqalpogʻiston Respublikasi Kengashi raisining oʻrinbosari

Asadov Sherzod Ilxomovich

-

Qarshi shahridagi “Qashqadaryo eko trans” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Qashqadaryo viloyati

Atabayev Bobir
Batirovich

-

Uchtepa tumanidagi «Manzarali gullar
va daraxtlar» masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Axmadjanov Javlonbek Olimovich

-

Moʻynoq tumanidagi “Moʻynoq porloq teks” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Axmedov Aktam Buxarovich

-

Shahrisabz shahridagi “ELITE CARTON BOX” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

Axmedova Dilbar Boʻronovna

-

“Tadbirkor ayol” Oʻzbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi Buxoro viloyati hududiy boʻlinmasi raisi

Axmedova Dilfuza Ximmatovna

-

Navoiy viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi boʻlim boshligʻi

Axmedova Oydin Pulatovna

-

“UNICON.UZ” Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi davlat unitar korxonasi kriptografiya ilmiy-tadqiqot boʻlimi boshligʻi

Axrarov Aziz
Azimovich

-

Samarqand shahridagi “SAMARKAND APPAREL” xorijiy korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Achilov Nurmuxamed Nurullayevich

-

Gʻijduvon tumanidagi “Parvoz Xumo Ravnaq Trans” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Buxoro viloyati

Bababekov Baxtiyor Abdimuminovich

-

Mirzachoʻl tumani obodonlashtirish boshqarmasi boshligʻi, Jizzax viloyati

Babaxanov Olim Orifovich

-

Namangan shahridagi “ART SOFT TEX” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Bazarbayev Ravshanbek

-

Mirzaobod tumanidagi “Sirdaryo momiq quyonlari” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Sirdaryo viloyati

Bekmuratova Nargiza Ulugʻbekovna

-

“Elegant Garment Textile” masʼuliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori, Toshkent shahri

Berdimuratova Jamilya Menglibekovna

-

“Oʻzbekekspertiza” aksiyadorlik jamiyatining “Qoraqalpoqekspertiza” shoʻba korxonasi direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Jumayeva Sanam
Baqoyevna

-

“Oila” ilmiy-amaliy tadqiqot markazi Peshku tumani boʻlimi rahbari, Buxoro viloyati

Ibragimov Xayrulla Ubaydullayevich

-

“GM Powertrain-Oʻzbekiston” aksiyadorlik jamiyati quyuv sexi qoliplovchisi, Toshkent viloyati

Ibragimova Manzura Abdujabbarovna

-

Samarqand shahar hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xoʻjalik masalalari boʻyicha oʻrinbosari kotibiyati yetakchi mutaxassisi, Samarqand viloyati

Ixtiyorov Aʼzam Rashidovich

-

Jizzax viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisining oʻrinbosari

Kasimbayeva Madina Anvarovna

-

Olmazor tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, kashtachilik-soʻzana ustasi, Toshkent shahri

Kdirov Baxram Amangeldiyevich

-

“Oʻzneftgazqazibchiqarish” aksiyadorlik jamiyatining “Ustyurtgaz” masʼuliyati cheklangan jamiyati geologiya boʻlimi boshligʻi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Kenjayev Jalil Kadirovich

-

Doʻstlik tumanidagi “Manas” qishloq fuqarolar yigʻini raisi, Jizzax viloyati

Qazoqov Yandash Bozorovich

-

“Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining 17-yoʻl mashina stansiyasi yoʻl taʼmirlovchisi

Mavlyankulov Omilboy Xaitboyevich

-

Yashnobod tumanidagi “Yashnobod-Maxsustrans” avtotransport korxonasi haydovchisi, Toshkent shahri

Madraximova Xulkar Gʻulomovna

-

“Sogʻlom avlod uchun” xalqaro xayriya fondining Oʻzbekiston tumani tayanch punkti direktori, Fargʻona viloyati

Matkarimov Zokirjon Gʻofurovich

-

“UzAutoMotors” aksiyadorlik jamiyatining Xorazm viloyati filiali ishlab chiqarish boʻlimi boshligʻi

Matniyazova Rano Axmedovna

-

Bogʻot tumanidagi “Koboteks” masʼuliyati cheklangan jamiyati ip oʻrash mashinasi operatori, Xorazm viloyati

Maxmudov Rustam Abdullayevich

-

Namangan shahridagi “Mexmash” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh muhandisi,
Namangan viloyati

Mashapipova Bapchinoy Kozimjonovna

-

“Oila” ilmiy-amaliy tadqiqot markazining
Bogʻot tumani boʻlimi rahbari, Xorazm viloyati

Mengliyev Abduhamid
Tojiyevich

-

“Surxon parmalash ishlari” aksiyadorlik jamiyati parmalash ustasi, Surxondaryo viloyati

Mirzayev Vasiliy Karimovich

-

Guliston shahridagi “Nissan trans servis” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori,
Sirdaryo viloyati

Mirzayev Raxmidin Davlatboyevich

-

Shahrixon tumanidagi “RASH-MILK” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining oʻrinbosari, Andijon viloyati

Mominov Ikrom Turgunbayevich

-

“12-trest” aksiyadorlik jamiyatining
2-mexanizatsiyalashgan qurilish boshqarmasi montajchisi, Toshkent shahri

Muratov Sanjar Saidakbarovich

-

Mirobod tumanidagi “Verdi” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Murodullayev
Komiljon Zubaydullayevich

-

Oqdaryo tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Samarqand viloyati

Nazaryan Armida Rubenovna

-

Samarqand shahridagi “El merosi Samarqand” masʼuliyati cheklangan jamiyati ilmiy rahbari (gid-tarjimon), Samarqand viloyati

Narpulatov Ergash Djurayevich

-

Oʻzbekiston Koʻzi ojizlar jamiyati markaziy boshqaruvi raisi

Nematullayev Rustam Xoʻshboqovich

-

Termiz shahridagi “Surxon Termiz chinni” masʼuliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori, Surxondaryo viloyati

Pirnazarova Raʼno Kaxarovna

-

Jarqoʻrgʻon tumanidagi “NORTEX STYLE” xorijiy korxonasi yigiruvchisi,
Surxondaryo viloyati

Raximov Raximberdi Moʻminovich

-

Xoʻjaobod tumanidagi “Barchinoy” xususiy korxonasi rahbari, Andijon viloyati

Rustamova Shoxida Qoxxorovna

-

Uchkoʻprik tumanidagi “Gʻozi-gʻijdon” mahalla fuqarolar yigʻinining xotin-qizlar bilan
ishlash va oilalarda maʼnaviy-axloqiy qadriyatlarni mustahkamlash boʻyicha mutaxassisi, Fargʻona viloyati

Sadikov Suxrob Davronovich

-

Samarqand shahridagi “Faberinform” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Saidov Zakirjon Abdusalamovich

-

Buloqboshi tumanidagi “Shahzodaxon Saidova” asalarichilik dehqon xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati

Saidov Otabek Axmadullayevich

-

Paxtaobod tumanidagi “Mega Ziroat” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Andijon viloyati

Sayidov Nusrat
Roʻziyevich

-

Peshku tumanidagi “Peshku limonchilik ravnaqi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Buxoro viloyati

Samatov Azamat Orzikulovich

-

“Registon” ansamblini taʼmirlash va undan foydalanish direksiyasi direktorining oʻrinbosari, Samarqand viloyati

Safarov Shavkat Muxammadiyevich

-

“Dehqonobod kaliy zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining lahim oʻtish kombayni mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Soxibova Muʼtabar Xudaynazarovna

-

Pop tumanidagi “Ayollar maslahat markazi” rahbari, Namangan viloyati

Surxonov Shavkat Jurakulovich

-

“Oʻzbekkoʻmir” aksiyadorlik jamiyatining “Shargʻunkoʻmir” aksiyadorlik jamiyatini modernizatsiya qilish loyihasini amalga oshirish direksiyasi rahbari, Surxondaryo viloyati

Talibayev Maxamatjan Abdullayevich

-

Surxondaryo viloyati “Toʻpalang HPD Platinum” masʼuliyati cheklangan jamiyati elektropayvandchisi

Togʻayeva Nazira Mamanazarovna

-

Navoiy viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Toshov Alisher Shomurodovich

-

“ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Toshkent shahridagi “HUMO ARENA” koʻp tarmoqli muz kompleksi loyihasi uchastka boshligʻi

Tulyakov Eldor Sobirjonovich

-

“Taraqqiyot strategiyasi” markazi ijrochi direktori

Turakulov Rustam Abduvasitovich

-

“Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Oʻzbekiston” lokomotiv deposi “Afrosiyob” yuqori tezyurar elektropoyezdi mashinisti, Toshkent viloyati

Tursunov Igor Kahhorovich

-

Qashqadaryo viloyati fermer, dehqon xoʻjaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi

Ubaydullayev Rustam Tursinovich

-

“Muborak gazni qayta ishlash zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyati texnologik nasoslar mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Xadjiyeva Aliya
Yasinovna

-

Sergeli tumanidagi “Nadju kommunal birinchi” xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Toshkent shahri

Xayitmurodova
Gulchera
Mavlanovna

-

Narpay tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Samarqand viloyati

Xalilov Ibroxim Abdimannonovich

-

“Shoʻrtan gaz kimyo majmuasi” masʼuliyati cheklangan jamiyatiga qarashli “Qurilish-montaj va taʼmirlash boshqarmasi” unitar korxonasi boshligʻi, Qashqadaryo viloyati

Xarisov Ramil Isxakovich

-

Chilonzor tumanidagi “Building Site Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati ish boshqaruvchisi, Toshkent shahri

Xoliqov Farhod Raxmatillayevich

-

Xatirchi tumanidagi “Xatirchi tomorqa xizmati” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati

Xudayberdiyev Ikrom Egamberdiyevich

-

“Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon turbina sexi boshligʻi oʻrinbosari, Sirdaryo viloyati

Xusenov Utkir Toshboyevich

-

“Gazlineftgazqazibchiqarish” masʼuliyati cheklangan jamiyatining yer osti inshootlarini taʼmirlash sexi burgʻulovchisi, Buxoro viloyati

Hamrayev Bahrom Ismoilovich

-

“ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Toshkent shahridagi “HUMO ARENA” koʻp tarmoqli muz kompleksi loyihasi betonchisi

Hamroliyev Azizjon Ibroximjonovich

-

Oʻzbekiston Respublikasi Transport vazirligining “Uzautotrans Servis” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

Shermatov Maxmudjon Abobakirovich

-

“Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Koʻprikqurilish” tresti unitar korxonasi 13-koʻprikqurilish otryadi montajchisi

Shoymardonov Sherzod Tursupoʻlatovich

-

Termiz shahridagi “ZIF TEHTILE” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi,
Surxondaryo viloyati

Yusupov Baxodir Omankulovich

-

Oʻzbekiston Fermer, dehqon xoʻjaliklari va tomorqa yer egalari kengashi boʻlim boshligʻi

Oʻzbekiston Respublikasi

Prezidenti                                      Sh.MIRZIYOYEV

Toshkent shahri,

2019-yil 29-avgust


15 363
OʻzА